Společnost Eniac digital cinema natáčela na přelomu února a března na českokrumlovsku historický seriál Templáři pro francouzskou televizi. Natáčelo se ve  Zlaté koruně, Mojném, Rožmberku a Krníně.

Jedná se o třídílnou dokumentární sérii, která vzniká pro francouzskou televizní stanici RMC Découverte, v česko-francouzské koprodukci. Dokument mapuje růst a pád templářského řádu a jako hosté v něm vystupují největší světoví odborníci na tuto tematiku. Z těchto osobností  bych chtěl především vyzdvihnout historičku pracující ve Vatikánském tajném archivu Barbaru Frale, která v roce 2001 objevila Chinonský pergamen. Unikátní je rovněž to, že se českým koproducentům podařilo získat povolení a v listopadu loňského roku proběhlo natáčení uvnitř vatikánského archivu.

"Tento dokument si klade za cíl nahlédnout na historii s maximálním důrazem na přesnost a objektivnost. Nehledá mysteria, která bývají s templářským řádem spojována, naopak, drží se především historicky doložených faktů. Za tímto účelem jsme našli dobově vhodné lokace, Klášter Zlatá Koruna a Státní hrad Rožmberk, kde realizujeme natáčení hraných rekonstrukcí, které mají divákovi přiblížit vybrané historické pasáže. Konkrétně Klášter Zlatá Koruna je pro tento účel jedna z mála vhodných lokalit v republice. Scény, které do klášteru směřujeme, jsou zaměřeny především na život templářů uvnitř řádu a to jak v Evropě, tak ve Svaté zemi. Zároveň budeme ukazovat historické postavy, které jsou v dějinách s templářským řádem spojovány. Jedná se především o komorní scény (př. Papež Celestýn II. píše papežskou bulu, Bernard de Clairvaux přemítá a píše ve svém pokoji atd.)," dodává produkční Jiří Michálek.