csende
 • Jihočeská filmová kancelář se stala hrdým partnerem filmu Spící město režiséra Dana Svátka. Film se bude kompletně celý natáčet v jižních Čechách.

   

 • Společnost Eniac digital cinema natáčela na přelomu února a března na českokrumlovsku historický seriál Templáři pro francouzskou televizi. Natáčelo se ve  Zlaté koruně, Mojném, Rožmberku a Krníně.

  Jedná se o třídílnou dokumentární sérii, která vzniká pro francouzskou televizní stanici RMC Découverte, v česko-francouzské koprodukci. Dokument mapuje růst a pád templářského řádu a jako hosté v něm vystupují největší světoví odborníci na tuto tematiku. Z těchto osobností  bych chtěl především vyzdvihnout historičku pracující ve Vatikánském tajném archivu Barbaru Frale, která v roce 2001 objevila Chinonský pergamen. Unikátní je rovněž to, že se českým koproducentům podařilo získat povolení a v listopadu loňského roku proběhlo natáčení uvnitř vatikánského archivu.

  "Tento dokument si klade za cíl nahlédnout na historii s maximálním důrazem na přesnost a objektivnost. Nehledá mysteria, která bývají s templářským řádem spojována, naopak, drží se především historicky doložených faktů. Za tímto účelem jsme našli dobově vhodné lokace, Klášter Zlatá Koruna a Státní hrad Rožmberk, kde realizujeme natáčení hraných rekonstrukcí, které mají divákovi přiblížit vybrané historické pasáže. Konkrétně Klášter Zlatá Koruna je pro tento účel jedna z mála vhodných lokalit v republice. Scény, které do klášteru směřujeme, jsou zaměřeny především na život templářů uvnitř řádu a to jak v Evropě, tak ve Svaté zemi. Zároveň budeme ukazovat historické postavy, které jsou v dějinách s templářským řádem spojovány. Jedná se především o komorní scény (př. Papež Celestýn II. píše papežskou bulu, Bernard de Clairvaux přemítá a píše ve svém pokoji atd.)," dodává produkční Jiří Michálek.

 • Režisér Dan Habrda je historicky prvním oficiálně akreditovaným filmařským zástupcem jižních Čech, který se zúčastnil Mezinárodního filmového festivalu Berlinale 2020. Jako člen Jihočeské filmové kanceláře jednal se zástupci filmového průmyslu o možnostech spolupráce v rámci jižních Čech, seriálu Krčín a dalších filmových projektech.

 • 12.března připravuje Jihočeská filmová kancelář slavnostní předpremiéru pohádky Princezna zakletá v čase v kině Luna v Českém Krumlově. Protože je JFK partnerem filmu jedná se o jedinou předpremiéru v JČ kraji.

  Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=LnurQdKRiME

 • Jihočeská filmová kancelář se zúčastnila slavnostního zahájení filmového festivalu Filmový Písek, které se konalo 17.10. v kině Portyč v Písku. Mezi významné hosty, kteří festival zahájili, patřili mimo jiné Jaromír Hanzlík a Jiří Mádl.

notebook natural laptop macbook conceptual book cup coffee office tea sackcloth sackcloth textured ipad brown fabric organic tablet iphone workspace work gadgets technology wireless communication internet business table computer computer technology business technologies work place mock up notebook laptop laptop laptop laptop macbook office ipad tablet workspace workspace workspace workspace workspace gadgets business table mock up mock up

Naše služby

Příprava

Nabídka stávající databáze lokací, vyhledání konkrétních atypických lokací, komunikace s úřady, subjekty či jednotlivci.

Lidské zdroje

Zprostředkování databáze místních herců a komparzu, folklórních souborů, skupin historického tance a šermu, chovatelů zvířat, lidí pro stavbu, specializovaných řemeslníků, ochranky a dalších osob.

Technika a rekvizity

Zprostředkování informací o pronájmu kostýmů, auto-moto veteránů a rekvizit a dalšího materiálu.

Potřeby štábu

Zprostředkování informací o ubytování, caterringu, pojištění, dopravě, mediálním servisu, poskytování poradenství a konzultací.

 
*Uvedené služby jsou pro filmaře poskytovány bezplatně!